Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Virtuemart и Sh404sef, остават голи несефнати линкове
benjo
post Mar 1 2011, 11:20 PM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
From: Veliko Tarnovo
Member No.: 693

Ако използването на препратки е забранено, то тогава ще копирам постовете си от там. Моля да бъда извинен.

Код
http://archive.joomla.bg/index.php?topic=22960.msg149447;topicseen#msg149447

Та въпроса ми е как да се борим с това ? Остават линкове, които не са сефнати и гугъл ги индексира. Линкове, на който не може да сложиш noindex,nofollow поради причината, че реално не съществуват, virtuemart извиква дадена категория, подкатегория и/или продукт и с извиква само тях, въобще не се съобразява с css-а на сайта. Погледнете поста ми от другия форум и кликнете на линковете за да ви стане по ясно.

Въпроса ми е, ако това не може да се оправи, то какви алтернативи да търся от към виртуален магазин за Джумла ? RedShop ?

Установих, че използването от virtuemart за генериране на pdf файлове е много погрешен ход за сайтове на кирилица. И тук не съм сигурен, но предполагам, че sh404sef е виновен, защото енкодва кирилицата и реално всичко става нечетливо.

Започвам да се замислям за прости статии и php скрипт за заявка като алтернатива за виртуален магазин с цел максимално оптимизиране на сайта.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Web Design Seo
post Mar 2 2011, 10:00 AM
Post #2

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Не е забранено, това е заради чуждестранните спамери които ни засипват. Преди да направим система която автоматично ги отсява беше чудо. Сега вече имаме тази разработена от нас системка за защита срещу спам във форума която е писана от нас и върши страхотна работа.

Ще ги погледна урл адресите.

P.S. sh404sef може да пренаписва тия урл адреси автоматично, новите му версии няма причина да не работят перфектно с актуалната версия на виртюмарт. Дори и да пропуска някои страници, те винаги мое да се въведат ръчно да сочат към правилната страница, просто трябва да знаеш откъде се прави.

Само отбелязвам че с безплатната версия на sh404sef едва ли ще стане, ще трябва актуална версия.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post
benjo
post Mar 2 2011, 12:59 PM
Post #3

Newbie
*

Group: Members
From: Veliko Tarnovo
Member No.: 693

Да погледни ликовете. Запознат съм от къде и как става ръчно и че мога да ги пренасоча. Но при системно добавяне премахванена продукти във virtuemart се генерират нови не сефнати. Вариант да ги следя, няма защото не фигирурат в базата данни на sh404sef и научавам за тях от гугъл. Предполагам има онлайн решения, който да ми вадят всички налични линкове, но нещо ми се струва, че virtuemart не се сработва добре с джумлерските шаблони. За мен си е проблем и го има във всяка предходна версия и защо остава не знам, освен да им пиша във форумите.

--------------------

+Quote Post
Web Design Seo
post Mar 2 2011, 01:06 PM
Post #4

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Тогава трябва да се намери чрез GWT или по друг начин от коя страница идва тоя линк, къде го има в сайта за да го премахнем в кода да не се генерира.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Collapse

> Similar Topics

Topic Replies Topic Starter Views Last Action
No New Posts Pinned: Sh404sef Plugin For Estate Agent 1.5.7
sef plugin for latest EA Improved
3 nikita 12,047 1st February 2012 - 12:16 PM
Last post by: Web Design Seo
No new Sh404sef - не запазва настройки
8 Rosen Ivanov 7,275 24th January 2012 - 09:51 AM
Last post by: Web Design Seo
No new Sh404sef-адреси на кирилица и Virtuemart