Welcome Guest ( Log In | Register )

> Фитнес Съвети

Съвети за фитнес, хранителни добавки и хранене от фитнес ентусиаст с над десет години опит, тренирал с няколко Български състезатели по културизъм. Ръководства и ревюта на фитнес програми и упражнения, протеини и други добавки за да можете да постигнете целите си.

Reply to this topicStart new topic
> Syntrax Matrix и Syntrax Whey Shake, супер недоволен съм от протеини Синтракс!
Web Design Seo
post Jul 20 2016, 10:47 AM
Post #1

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Не съм никак доволен от протеините на Syntrax - Matrix и Whey Shake. И двата протеина са на умерена цена, но са с висок процент на въглехидрати и ако тренирате за релеф, НЕ ги употребявайте!

Какво представлява Syntrax Matrix?
Syntrax Matrix 5.0 е матрица - протеин извлечен от 5 различни източника. Продукта е това (официален сайт на марката за България): www.syntraxbg.com/matrix-5-0

Матрикс съдържа суроватъчен протеин, растителен, яйчен и млечен протеин. Синтракс Матрикс е бавен протеин, който би трябвало да се пие преди лягане за сън. А когато преди лягане пиеш протеин с много въглехидрати в него, всички знаем какво става - омазняваш. Затова и ако искате да сте релефни, НЕ ползвайте Синтракс Матрикс като нощен протеин!

Ще кажете че Syntrax Matrix е евтин и с добри цени, затова и качеството му е такова... Проблема е че не е толкова евтин, протеина струва около 90 лв за опаковка от 2.2 кг, тоест, цената му е над 40 лв на килограм. А на етикета е обявено че Matrix 5.0 е с около 80% белтъчно съдържание. Тоест, той претендира че не е с много въглехидрати. От друга страна, този протеин има отличен вкус, а се твърди че в него няма изкуствени подсладители.

Схванахте ли противоречието: няма подсладители, а е много сладък и вкусен... следователно... в него има доста захари. Колко точно, вероятно само производителя знае, но според мен белтъчното му съдържание е дори по-ниско от обявеното на етикета. И точно заради това този протеин не си струва цената. Факт е, че аз не постигнах добър релеф за над двата месеца през които го пих, а се убих от високоинтензивни тренировки, плюс кардио и супер правилно хранене. НО пиех 2 пъти на ден от "Syntrax Matrix 5.0" sad.gif

Апропо, за вкуса на Матрикс-а: Кой пие протеин заради вкуса??? Жените и женчовците! Аз тренирам здраво и пия протеин за да мога да тренирам още по-здраво, по-продъжително и по-често. И ще го пия без значение какъв е вкуса му. Само женчовците които тренират по 30 минути два пъти в седмицата и след това се чудят какво да изпият за да "заякнат", гледат да пият нещо вкусно и това е от голямо значение за тях smile.gif

Цитат
Ако тренирате отскоро, време е да разберете, че вкусните храни, НЕ са най-полезните храни! Хранителната индустрия прави продуктите си вкусни, за да можете да консумирате по повече от тях. А целта да консумирате повече, не е да отслабнете и да сте по-релефни!

Каква е алтернативата ако искате да имате едно отлично възстановяване през нощта и да направите безупречен релеф? Преди лягане пийте казеин. При това не какъв да е казеин, а ВИСОКОКАЧЕСТВЕН. Казеинът е протеин с много бавно освобождаване, дава приток на аминокисилини в кръвта за до 7-8 часа - точно това което ви трябва през нощта.

Какво мога да ви препоръчам? Този протеин: Казеин Bulk Powders. Пускам не случайно линк към продукта, освен че този продукт не може да се намери на много места, в този сайт е и най-ниската цена.

Micellar Casein на Bulk Powders е с цели 90% белтъчини и само 1.4% въглехидрати.

И тук вече няма измама. Веднага след като опитате протеина, разбирате дали той е 90 процентен или не - протеина почти няма вкус. Не, не е сладък и не става за лигльовци на които им се иска да пийнат нещо сладичко smile.gif Но изпийте първата си доза от 35-40 грама преди лягане за сън, след ден на тежка тренировка и вижте как ще се почувствате на сутринта.

Цитат
Свежи и отпочинали са точните думи. Аз лично почувствах голяма разлика след като до предния ден бях пил Матрикс-а. Нормално е да се чувствам така - 40 грама доза от този казеин ми е дал цели 36 грама чисти белтъчини през нощта. Сравнено с не повече от 20-25 които съм получавал до преди това от Матрикс-а си е с 30% повече.

Откъде идва разликата между двете марки?
1. Syntrax са фирма която поне аз не можах да разбера къде произвежда, най-вероятно в Китай или някоя страна от третия свят. Фирмата няма адрес, адреса на опаковката е пощенска кутия в САЩ smile.gif Определено НЕ звучи като сериозна фирма която държи на качеството и марката си, нали?
2. Bulk Powders са английска фирма която предпочита да продава на едро (bulk означава на едро). Протеина им не се произвежда в Китай, а се прави в Германия, в завода на Bulk Powders в Кьолн. Лично съм виждал при доставка етикетите на куриерската служба и пратките наистина тръгват от Кьолн.

За капак на всичко, казеинът на Bulk Powders НЕ е по-скъп от "Матрица"-та! Цената за 2.5 кг е 115 лева, което прави около 45 лв на килограм.

Мога да изредя още предимства на този казеин като това, че в него има много калций и BCAA, няма лактоза и няма растителни протеини с ниска усвояемост като соя (а всички ние знаем че соята не е полезна за мъжете и сваля нивата не тестостерона, нали) smile.gif

А сега за Syntrax Whey Shake. Какво представлява Syntrax Whey Shake?
Syntrax Whey Shake е суроватъчен протеин - протеин извлечен от мляко, от суроватка. Продукта е това (официален сайт): www.syntraxbg.com/whey-shake

Whey Shake съдържа 70-71% суроватъчен протеин, другото са мазнини и въглехидрати, лактоза и други захари. Дори не е лесно да си изчисли точната стойност, данните са на доза и се изисква калкулатор за да ги сметнеш за 100 грама.

Синтракс Уей Шейк е бърз протеин, който би трябвало да се пие веднага след тренировка и след ставане от сън за да ти даде бъро голяма порция аминокиселини в кръвта. Естествено, заедно с Матрикс-а, аз пиех и този протеин на същия производител. Пиех го ДВА пъти на ден - след тренировка и сутрин на закуска по една доза - мерителната лъжица е 30 грама.

Проблемът за който не знаех: Сериозни научни изследвания подплатени с експерименти доказват, че когато пиеш суроватъчен протеин в дози от над 25 грама на един прием, в организма ти се покачва значително нивото на инсулин. Което е перфектно ако искаш да качиш мускули и маса, но не и през лятото когато искаш релеф. Защото в момента в който се покачи инсулина, горенето на мазнини приключва и започва натрупването на всичко което е в кръвта.

Цитат
А когато се пие суроватъчен протеин в доза от 30 грама и плюс това протеина отделно е с високо съдържание на въглехидрати, резултата е... Никакъв релеф!

Колко струва Whey Shake на Syntrax? Протеина не е евтин, струва отново около 90 лв за опаковка от 2.2 кг, тоест, 40 лв на килограм. Този протеин също като другия на Синтракс има добър вкус, с типичен послевкус на суроватка с доста лактоза.

Цитат
Какъв протеин да пиете вместо нискокачествените суроватъчни протеини с които е залян Българският пазар? Не, не визирам Синтракс, в тази ниша далеч не е само той - над 90% от подобните суроватъчни протеини продаващи се в България са с подобно съдържание. Тук има още полезни статии за протеини.

Препоръчвам този протеин: Pure Whey на Bulk Powders (отново в същия сайт от връзката е и най-ниската му цена).

Предимствата му накратко:
Предимство 1. Това не е най-чистия и най-високопроцентния суроватъчен протеин на Bulk Powders, те имат и 90% суроватъчен протеин. Но това е суроватката им с най-добро съотношение цена-качество! Bulk Powders Pure Whey протеин е с 80% белтъчини.

Предимство 2. Цената на опаковката от 1 килограм е 36 лева. Странно... немски протеин, по-качествен от китайския, а и по-евтин... май наистина цената е добра smile.gif
Предимство 3. Пак цената. Опаковката от 5 кг струва 119 лв. Това прави около 24.50 лв. на килограм.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st June 2018 - 11:34 PM
Clicky Web Analytics