Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Sh404sef - не запазва настройки
Rosen Ivanov
post Jan 3 2012, 01:09 PM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 1,010

Здравейте,

ЗА МНОГО ГОДИНИ!!!

Срещнах проблем при изграждането на един нов сайт. Използвам моднатата версия на sh404sef - за работа с адреси на кирилица.

Проблемът е, че не мога да запаметя никаква настройка на sh404sef. Просто при запис мен праща към # и толкова. Има моменти, в които работи, но честно казано не мога да ги назова точно какви са тези моменти. Опитвам да трия кеш, но и това не помага.

В момента сеф адресите са пуснати отпреди и си се генерират/трият и т.н. Но опитвам да пусна Мета генерерирането или да спра изцяло компонента и неще. Изобщо каквото и да е от настройките не реагира.

Някакви идеи от какво може да се получава ?!?!

Go to the top of the page

+Quote Post
Web Design Seo
post Jan 3 2012, 01:54 PM
Post #2

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

ЗА МНОГО ГОДИНИ!

Нормално компонента няма такива проблеми.

Проверете дали папките ви имат права за писане и дали конфиг файла на sh404sef също може да бъде презаписан. Щом понякога работи, понякога не: може сайта ви да е станал доста тежък и да не му достига памет, трябва да е настроен да работи с не по-малко от 64 мб памет.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post
Rosen Ivanov
post Jan 3 2012, 02:03 PM
Post #3

Newbie
*

Цитат(Web Design Seo @ Jan 3 2012, 01:54 PM) *
Нормално компонента няма такива проблеми.

Проверете дали папките ви имат права за писане и дали конфиг файла на sh404sef също може да бъде презаписан. Щом понякога работи, понякога не: може сайта ви да е станал доста тежък и да не му достига памет, трябва да е настроен да работи с не по-малко от 64 мб памет.

Така е. До сега на още три сайта не съм имал никакви проблеми и за това ми е странно какво се случва.

- Всички папки са 755, а файловете 644.
- sh404SEF Configuration - Writeable
- Това с работенето тотално приключи. Вече въобще не работи и нищо не мога да направя. Колкото до тежестта - сайта сега го правя и има всичко на всичко - 30-тина урл-а. Не вярвам да е от това. Иначе за настройването на паметта не съм си играл, но и другите три сайта, на които компонента работи са на същия хостинг.

+Quote Post
Web Design Seo
post Jan 3 2012, 02:09 PM
Post #4

Web Design Seo

Вероятно във вас е проблема значи, в настройките на точно този сайт. Иначе това сигурно сте го чели: как да настроя sh404sef

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post
Rosen Ivanov
post Jan 3 2012, 02:14 PM
Post #5

Newbie
*

Цитат(Web Design Seo @ Jan 3 2012, 02:09 PM) *
Вероятно във вас е проблема значи, в настройките на точно този сайт. Иначе това сигурно сте го чели: как да настроя sh404sef

Да, това съм го чел и всичко е настроено. Само остава да разбера и от къде идва проблема!

+Quote Post
Web Design Seo
post Jan 3 2012, 02:22 PM
Post #6

Web Design Seo

Първо прегледайте настройките на php - версия, мемори лимит и други и ги сравнете с тези на сайтовете където работи ок. Ако няма разлики - Error reporting на макс и тестване.

--------------------

+Quote Post
Rosen Ivanov
post Jan 4 2012, 09:13 AM
Post #7

Newbie
*

Мисля, че в php.ini-то няма проблем. Аз основното .ини не съм го бутал, а в руут-овете на другите сайтове ини-та са с:

CODE
error_log=error_log
memory_limit = 64M
log_errors=On
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE
expose_php = Off
output_buffering = Off
max_input_time = 60
safe_mode=off
variables_order = "EGPCS"
extension_dir = "./"
register_globals=Off
allow_url_fopen=Off
allow_url_include=Off
disable_functions=show_source, system, shell_exec, passthru, exec, phpinfo, popen, proc_open

Пуснах ерор репорта - и идинсвеното, което ми изкара бе за някаква картинка, но го оправих това. И нищо друго не се генерира в error_log файла.

Почвам да си мисля, дали проблема не е от шаблона нещо, тъй като използва JA T3 V2 Framework. Дали това може да бърка нещата или не би трябвало да има общо. Защото това на пръв поглед е единствената разлика с другите.

*Едит: След като постнах реших да направя проба и изключих на JA Framework-а, смених и темплейта, изтрих кеш на Д!, кеш на браузера .... и пак не става! Не знам какво да пробвам вече.

This post has been edited by Rosen Ivanov: Jan 4 2012, 09:38 AM

+Quote Post
Rosen Ivanov
post Jan 24 2012, 09:33 AM
Post #8

Newbie
*

Здравейте отново,

Тъй като след дълго лутане открих проблема, та реших да го споделя. Все пак може и някой друг да си блъска главата.

Естествено проблема се оказа изключително глупав! Всичко идва от браузъра - FF /v. 10.0 beta/. След дълго тестване и експериментиране се бях отчаял, но установих впоследствие че от др. бразузери работи. Не зная дали причината е в това, че е бета версия, но определено има някакъв проблем. Изчистване на кеш, кукита и прочие не помага. Просто не иска да работи и това е!

+Quote Post
Web Design Seo
post Jan 24 2012, 09:51 AM
Post #9

Web Design Seo

Това е изключително необмислено - не ъпдейтвайте мозила файърфокс често, аз още съм с версия 7. Ако го ъпдейтвате, ще спрат да ви работят и добавките, макар че има начин това да се прескочи с редактирането на ръка на някои от добавките.

И те умните хора по цял свят са си го казали: има един браузер - Опера. Всички други само гледат и копират от него smile.gif

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Collapse

> Similar Topics

Topic Replies Topic Starter Views Last Action
No New Posts Pinned: Sh404sef Plugin For Estate Agent 1.5.7
sef plugin for latest EA Improved
3 nikita 11,735 1st February 2012 - 12:16 PM
Last post by: Web Design Seo
No new Sh404sef-адреси на кирилица и Virtuemart
Sh404sef-адреси на кирилица и Virtuemart
12 werty 10,789 7th July 2011 - 08:03 AM
Last post by: Web Design Seo