Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Sh404sef-адреси на кирилица и Virtuemart, Sh404sef-адреси на кирилица и Virtuemart
werty
post Mar 8 2011, 02:17 PM
Post #1

Newbie
*

Group: Advanced Member
Member No.: 593

Здравейте, използвам Joomla и Virtuemart за онлайн магазин. Изплозвах за сайта plg_unicodeslug в сайта за кирилизиране на адресите и за Virtuemart router.php-също за кирилизиране, но адресите в този случай бяха много дълги и с 5-6 наклонени черти (/)-неефикасно. Реших да използвам Sh404sef-препоръчаната от вас версия в темата за оптимизация на компонента. Преди това махнах router.php и plg_unicodeslug. След като инсталирах Sh404sef се опитах да запиша нова статия в сайта и адресите не можеха да се пренапишат на кирилица (в алиаса се записваха само думите, които са на латиница, а тези на кирилица ги нямаше - дори и ръчно да се опитам да ги добавя кирилицата не става), къде ли не пипах по Sh404sef, но без успех. Отново инсталирах plg_unicodeslug и статиите заработиха на кирилица. Все още не съм пробвал да добавя нов продукт в Virtuemart и дали и там е същата работа без router.php, но реших първо на вас да пиша, защото си мисля, че аз бъркам някъде.
Поздрави на Уеб дизайн Seo за оказаната помощ по форумите.
Go to the top of the page

+Quote Post
Web Design Seo
post Mar 9 2011, 11:32 AM
Post #2

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Сложно е да обясняваме всички настройки.

Възможно ли е да пратите на ЛС достъп до сайта - създайте един временен админ акаунт за нас.
15 минути след това ще разберете къде бъркате.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post
Web Design Seo
post Mar 9 2011, 03:54 PM
Post #3

Web Design Seo

Ок, какъв е проблема сега с тези адреси:
Код
http://www.eshop-mania.com/28-дамски-парфюми/68-burberry.html
http://www.eshop-mania.com/400-дамски-парфюм-burberry-brit-edp.html

При Sh404sef урл адресите се редактират само от тук:
administrator/index.php?option=com_sh404sef&task=view&viewmode=0

В алиаса не въвеждате нищо и не го променяте от там!

Ако правилно съм разбрал, проблема е че не можете да ги редактирате ръчно защото се виждат маймунки, така ли е?

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post
werty
post Mar 9 2011, 05:04 PM
Post #4

Newbie
*

Не това имах предвид - проблемът е при създаването и записването на статии в joomla, когато го няма plg_unicodeslug (премахнат), а само с sh404sef влючен, в самата статия при записването се вижда алиаса, в който не се записва кирилицата, а само това, което е на латиница. Това, което е на кирилица се записва като тирета. Съответно като инсталирах отново plg_unicodeslug с влючен sh404sef и при записване на нова статия кирилицата се записва в алиаса на статията. Да доуточня става дума за алиаса в самата статия. В самия sh404sef, не мога да разбера как се виждат урл адресите, защото са на маймуница.
Пример:
Така се получава с инсталиран plg_unicodeslug и включен sh404sef
CODE
http://www.eshop-mania.com/affliction-cologne-парфюмът-на-affliction-103.html

а така се получава при премахнат plg_unicodeslug и включен sh404sef
CODE
http://www.eshop-mania.com/affliction-cologne-----affliction-103.html

думите на кирилица изчезват и се заместват с тирета

За продуктите на VirtueMart не съм пробвал с премахнат plg_unicodeslug, как се показват адресите
Това е проблема, който се получава, аз си мисля, че е до настройка на sh404sef за сайта.
Така и така съм започнал да питам и друго, което ме вълнува, както си видял за сайта ID-то излиза след името на статията, но за продуктите и категориите във VirtueMart ID-то се вижда отпред. Възможно ли е да се поставят и ID-тата на продуктите и категориите отзат и въобще по добре ли е да е включена опцията за ID. Принципно опцията за ID-то съм я включил, за да се избегне дублиране на адресите.
Поздрави

This post has been edited by werty: Mar 9 2011, 05:18 PM

+Quote Post
Web Design Seo
post Mar 9 2011, 05:14 PM
Post #5

Web Design Seo

А за какво ти е да редактираш алиаса?

Това което постнах са урл адресите ти в момента с включен sh404 и изключен уникоде слъгс.

Ако искаш да ги виждаш урл адресите на бг и да можеш да ги редактираш, ще ти кача за 30 сек. това:
http://3dwebdesign.org/forum/index.php?showtopic=297

Потвърди искаш ли го, за вас няма да струва нищо.

--------------------

+Quote Post
werty
post Mar 9 2011, 05:29 PM
Post #6

Newbie
*

Да но при изключен плъгин не се записват думите на кирилица ето пример - току що го направих.
CODE
http://www.eshop-mania.com/advance-104.html

а заглавието е - иван иванов advance
Това имам предвид, как без плъгина да може да се записват и думите на кирилица? Или трябва да има някаква добавка?
btw предходния ми пост добавих и още един въпрос

+Quote Post
Web Design Seo
post Mar 9 2011, 05:32 PM
Post #7

Web Design Seo

Порчетете ми горния пост отново.

След като качим промените ще се записват smile.gif

--------------------

+Quote Post
werty
post Mar 9 2011, 05:43 PM
Post #8

Newbie
*

rolleyes.gif Благодаря за предложението, но както говорихме с теб с този сайт не мога да извлека максимума, исках само да го оптимизирам според възможностите. За вашата добавка супер е, но не бих искал да се възползвам най-вече и за този сайт. По добре да си я платя, а и тя не е някаква голяма сума. Решил съм отново да мина покрай вас, най вероятно другата седмица (предварително ще се обадя) и тогава по-добре да се възполвам от консултацията, тя ми е необходима.

+Quote Post
Web Design Seo
post Mar 10 2011, 08:04 AM
Post #9

Web Design Seo

Значи аз днес ще ви я кача, тествайте я, а после като я закупите ще я получите и като файлове за да можете да я използвате и на други уеб сайтове.

--------------------

+Quote Post
Web Design Seo
post Mar 10 2011, 08:18 AM
Post #10

Web Design Seo

Прегледайте си урл адресите сега и опитайте да редактирате някой:
Код
administrator/index.php?option=com_sh404sef&task=view&viewmode=0

Ще видите нещо подобно на това:

--------------------

+Quote Post
werty
post Mar 10 2011, 10:37 AM
Post #11

Newbie
*

Благодаря за добавка, сега адресите се виждат на кирилица и могат да се редактират. Тъй като преди да напиша това съобщение имаше някакъв проблем и неможех да пиша по темата, изпратих ЛС.

+Quote Post
Web Design Seo
post Mar 10 2011, 11:10 AM
Post #12

Web Design Seo

По принцип след като се логнеш във форума трябва да кликнеш на REFRESH веднъж за да можеш да пишеш.

Във форума има 3-4 теми с google pagerank 2, 3 и 4 и много спамери се побъркват да спамят в тях. Имаме сериозни защити срещу спамерите защото без тях могат да те побъркат, а сега ги отсяваме автоматично.

--------------------

+Quote Post
Web Design Seo
post Jul 7 2011, 08:03 AM
Post #13

Web Design Seo

Това също може много да помогне за Seo оптимизация на Virtuemart . Това са последните тенденции и тактики за Onpage seo приложени върху virtuemart.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Collapse

> Similar Topics

Topic Replies Topic Starter Views Last Action
No New Posts Pinned: Sh404sef Plugin For Estate Agent 1.5.7
sef plugin for latest EA Improved
3 nikita 11,744 1st February 2012 - 12:16 PM
Last post by: Web Design Seo
No new Sh404sef - не запазва настройки
8 Rosen Ivanov 6,639 24th January 2012 - 09:51 AM
Last post by: Web Design Seo
No New Posts Sh404sef Plugin For Estate Agent Improved 1.5.4