Welcome Guest ( Log In | Register )

Forum Rules SEO оптимизация форум

Reply to this topicStart new topic
> Seo конференцията 2013, впечатления и ревюта
Web Design Seo
post Mar 23 2013, 10:01 AM
Post #1

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Сео конференцията вчера отмина и днес седнах да напиша кратко мнение и впечатленията си от нея. Общо взето събитието за 2013 година беше на ниво. Отлична организация, над 15 човека персонал!!! които се занимаваха само с това на всички присъстващи АБСОЛЮТНО ВСИЧКО да им хареса и да е на ред. Евала на организаторите!

Странно но Мартин Христов, бившият собственик на searchengines.bg не бе сред организаторите, те бяха Огнян Младенов и Васил Тошков.

Не можах да изгледам някои от лекциите на конференцията, но от тези които видях най-много ми харесаха тази на Васил Тошков за Авторството в Google+ , на Любомир Любомиров за SEO Копирайтинг-а и на Станислав Димитров. Добра подготвена бе и Мария от Google, но отговорите й на въпросите които й задаваше публиката бяха разочарование - не даваха точни отговори на въпросите, все едно слушах Матт Кътс smile.gif

Към Любомир Любомиров - заглавието на презентацията ти бе подвеждащо или неточно, както искате го наречете.

Аз се бях настроил "да проверя" с няколко бързи по-сложни въпроса квалификацията на Любомир, защото SEO Копирайтингът е една от моите специалности и останах страшно изненадан че... темата бе съвсем друга.

Лекцията трябваше да се казва "Копирайтинг за повече продажби" или "Копирайтинг който продава", а нe "SEO Копирайтинг". Да, знам че събитието се казваше "Seo конференция 2013" и може би сте гледали думичката seo да я има на повечко места за да привлечете повече публика, но лекцията все пак не бе на тема как да пишем текстове за да се класират по-добре в търсачките, а това се подразбира под "SEO Копирайтинг".

Както и да е - лекцията на Любомир Любомиров бе на малко по-различна тематика, но бе добра и ме подсети за няколко неща над които наистина не се бях замислял скоро така че тя наистина бе много полезна за мен, а Любомир определено си разбира от работата.

До другите колеги на лекциите на които присъствах - съжалявам, пичове, лекциите ви не бяха лоши, но просто не бяхте толкова добре подготвени колкото изброените по-горе лектори. Имайте го наум ако сте лектори на следващи други събития - на тези сео събития има и адвансед юзери като мен които очакват да чуят нещо ново wink.gif

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.
Go to the top of the page

+Quote Post
Ivailo Todorov
post Mar 25 2013, 09:33 AM
Post #2

Newbie
*

Group: Members
From: Pleven
Member No.: 1,628

Нямах възможност да присъствам физически, но се постарах в петък да изгледам тези презентации които се излъчваха директно. Отделно изгледах всичките презентанции на участниците. Накратко казано впечатлението ми е "Разочарование" Да, имаше някой лектори които се представиха на ниво. НО. Аз съм собственик на фирма. Като такъв трябва да разбирам от бизнеса си в тънкости, за да мога да го контролирам. В тази връзка - имам и няколко сайта. За да се класират добре и да продават услугите, трябва да следя новите тенденции, а от тях най важната е SEO! Надявах се от тази конференция да разбера новите тенденции, кои са лидерите в бранша, за да мога за в бъдеще евентуално на кой да избера услугите и какво да следя да не се прави в сайтовете, но останах с едно впечатление, че това си е едно добро рекламно мероприятие. Нещата които се споделиха в общи линии се знаят дори и хора с малък опит като мен. Мисля, че seo-оптимизаторите в бг, трябва да помислят за бъдещите си български клиенти, които са малък с бюджет, но са редовни. Не всеки има късмет да работи за голяма фирма.

This post has been edited by Ivailo Todorov: Mar 25 2013, 09:37 AM

+Quote Post
Web Design Seo
post Mar 25 2013, 02:10 PM
Post #3

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

1. Полезност на събитието: По принцип най-полезно за мен не бяха презентациите, а контактите. Това бе и причината да нямам възмоността да изгледам всички лекции (извинявам се на всеки който може да се е засегнал че не съм му изгледал презентацията) - просто буквално през половината време някой ме дръпваше навън и договаряхме разни неща по бизнес.

Страшно приятно ми бе да се видя с всички тези хора с които не се бях виждал от поне година - видяхме се, поговорихме си, посмяхме се... и пийнахме по едно в заведението след конференцията. Едно е само да гледаш човека когато води някаква презентация пред всички тези хора, а съвсем друго е да си поговорите насаме, да си кажете конкретни неща, да поговорите по бизнес.

2. За клиентите ни за seo услуги: Видях се (естествено) и с няколко наши Големи бизнес клиента които не ни правят по една или две поръчки и ми бе приятно да си поговорим по-обстойно, да споделят как вървят сайтовете им и дали са доволни от линк билдинга който им направихме.

3. За клиентите за програмиране: оказа се че всеки втори от нашите клиенти не разбира всички предимства които му дава този или онзи сео плъгин който е наша разработка. Явно ще трябва да пиша още по-подробно всички възможни приложения на всяка нова добавка и какво бихте спечелили ако ги използвате.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Collapse

> Similar Topics

Topic Replies Topic Starter Views Last Action
No new Pinned: Seo Links за Wordpress, плъгин за Seo оптимизация за Wp
плъгин за автоматично линкване за уърдпрес
8 Web Design Seo 23,162 15th June 2019 - 08:27 AM
Last post by: toniintro
No new Pinned: Seo Links Pro For Joomla
guide, description and functions of Seo Links Pro
38 Web Design Seo 67,367 8th April 2019 - 10:22 AM
Last post by: Web Design Seo
No New Posts Pinned: Seo конференция 2015
3 Web Design Seo 20,554 23rd May 2017 - 07:45 AM
No New Posts Seo Links Pro Now Work With Virtuemart, Sobi2 And Zoo
Seo Links Pro in Virtuemart, Sobi2 and Zoo
1 Web Design Seo 17,833 16th August 2016 - 03:25 PM
No new Pinned: Seo Links Pro за Джумла
нова професионална версия на сео линкс за Joomla!
31 Web Design Seo 45,903 2nd April 2016 - 07:45 PM
Last post by: servlet
No New Posts Pinned: Seo пакети за бизнес клиенти: Google работи за Вас
SEO пакети за абонамент на големи клиенти
0 Web Design Seo 12,300 4th January 2016 - 08:33 AM
No New Posts Seo Conference 2015, Bulgaria
2 Web Design Seo 18,449 3rd September 2015 - 01:21 PM
No new Pinned: Seo Links For Wordpress, Plugin For Automatic Linking In Wp
automatic linking for Wordpress
17 Ivan Stamenov 34,229 3rd July 2015 - 10:55 AM