Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Нелоялната конкуренция при уеб дизайн фирмите, или за конкуренцията в уеб дизайн услугите
Web Design Seo
post May 10 2011, 07:29 AM
Post #1

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Колкото по-добър си, толкова повече те мразят конкурентите ти. Това е факт в нашата бедна държава. Днес вече окончателно умрях от .... смях и от съжаление. Може ли да си представите да влезе шефа на колегите от Стеник Чорбанов и да ми гласува с лоша оценка за регистрацията на фирмата ни в Google Local Business Center smile.gif

И това мнение идва от голяма фирма, с претенции. Тъпо, но факт.

Снимката отдолу за подробности:

Естествено, не мога да съм сигурен, че този профил е създаден от него и че е негова собственост, но ми изглежда доста истински.

Нелоялна конкуренция в уеб дизайна

Нелоялната конкуренция при фирмите за уеб дизайн се развихря и освен да се смея на напъните им друго не мога да направя. Представете си само до какво ще доведе това едната фирма за уебдизайн да си регистрира много лъжливи профили и да гласува лошо за другата и обратното. Грозна гледка, но да си му мислят те.

Аз няма да последвам примера им и ще вложа усилия да подобря още качеството на услугите на фирмата ни вместо да се опитвам да се изпокарам с всички колеги (което те несъмнено ще успеят да постигнат защото едва ли са гласували лошо само за нас).

Фактите за Google Local Business

Още преди година Мат Кътс бе казал че за да се избегнат такива спам гласувания от конкурентни фирми тези оценки са изключени от алгоритъма на Гоогле и факта че "виртуалния профил Chorbanov" ми дава единица няма да му помогне ни най-малко в Google.

На всичко отгоре Стеник предлагат и Seo услуги, та си мисля че е непростимо да не знаят че с това си гласуване няма да ме свалят надолу в позиционирането ми в Google и щеше да е по-добре може би да ги понауча как се класира сайт в гоогле, вместо да губят време в безполезен спам или пък да вложат тези усилия в повишаване на качеството на услугите им ... ей такива неща биха им били полезни.

Друг факт за Google Local Business е че е разрешено профила създал обявата да гласува веднъж и дори да напише нещо за фирмата си, така че спокойно може да се представите и да драснете като коментар нещо важно за вашата фирма в обявата си което не сте успели да напишете в самата обява.

Българската реалност

В България се получава буквално следното: "Не е важно аз да съм добре, ама чакай да пробвам да направя мръсно на конкурента". Тъпото е че не е само профила Chorbanov, профила Alister от снимката е още един потребителски профил създаден само и единствено с цел да гласува лошо за много уеб дизайн фирми, като е гласувал лошо и за нас естествено.

Същия профил е гласувал лошо и за моята фирма, и за Стеник и за още много други и са друга уебдизайн фирма. Когато се свързах с шефа им да питам защо го прави не получих отговор. Той поне не се е представил с истинското си име, може би за да не му се смеят и на него хората ако някога разберат кой е.

Та използвам случая да кажа "много благодаря" за мнението и на тях и да им пожелая успех smile.gif

А ако искате да видите дали говоря истината или не, или да гласувате и вие отрицателно за нас или да ни оспамите или за нещо друго - тук е самата ни регистрация в Google Local Business: Карта на офиса на 3D Уеб дизайн в Google Local Business.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.
Go to the top of the page

+Quote Post
Web Design Seo
post May 26 2011, 10:32 AM
Post #2

Web Design Seo

Става все по-смешно и по-смешно.

1. Бях писал в темата За Seo конференция 2011 че не виждам смисъл да ходя там защото определено се канят доста неподходящи хора.

2. След това видях това мнение което искрено ме разсмя и отдавна не се бях смял така. От този форум (webmasterbg) съм се баннал сам вече повече от месец, но освен хора смучещи безплатно инфо, които след това се опитват сами да правят Сео, там ще вземе да излезе, че има и свестни хора.

3. На финала още повече умрях от смях като прочетох това защото Огнян явно все пак намери начин "да се сближи" отново с Чорбанов (или Чорбаджиев беше) и даже за мое огромно учудване го защитава в постовете си в webmasterbg.org въпреки че поне десет души са го оплюли.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post
squid77
post Jan 5 2012, 01:30 PM
Post #3

Newbie
*

Group: Advanced Member
From: Bulgariq
Member No.: 364

Когато станат много птички на едно клонче някоя трябва да бъде "помолена" да се махне. Тя обикновенно не се маха и бива бутната biggrin.gif
Та и във вашата ниша май така... даже като гледам май е и по лошо biggrin.gif

+Quote Post
Web Design Seo
post May 6 2012, 11:06 AM
Post #4

Web Design Seo

Да ти кажа, преди (когато съм писал това) повече ми пукаше от такива неща. Тогава работехме 85% с българи, 15% с чужденци. Напоследък започнахме да работим 60% с българи, 40% с чужденци и просто престана да ми пука от мизериите които иска да ти направи тая или оная бг фирма - ако искат да работим заедно, ще работим, ако не - какво от това smile.gif

Ако в някакъв момент няма достатъчно клиенти от България или не плащат добре - на кой му пука... просто пренасочвам по-голяма част от работата към чужбина. В момента отказвам на всеки две от три запитвания на чужденци, стига да поискам с лека реорганизация на фирмата мога съвсем да спра да работя за България.

А те тук ако искат и да се изтрепят... за жълтите стотинки на големите си клиенти smile.gif

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th August 2019 - 02:47 PM
Clicky Web Analytics