Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Настройка за автоматична работа на Wp Aggregator Ultimate
w1ck3dgam3
post Apr 11 2011, 03:46 PM
Post #1

Newbie
*

Group: Advanced Member
Member No.: 385

Здравейте!

Първо искам да изкажа положителното си мнение относно добавката, която купих преди време от вас. Много съм доволен, работи си супер и постигам значително по-добри резултати.

Напълно съм наясно, че всичко може да се автоматизира, даже прочетох и поста тук, но нещо не схващам, затова ще попитам отново и се надявам да ми разясните по-простичко.

В панела на джумла, по-точно в настройките на агрегатора съм създал доста фийдове, които захранват различни блогове.

За публикуването по и-мейл нямам никакви проблеми, там всичко си работи с cron функциите в c panel-а на хостинг акаунта ми. Тоест направил съм така, че мейлите да се публикуват автоматично по блоговете, които захранвам.

Това, което не мога да направя е да задам на всеки фийд отделно време в което да се изпълни import-а. Тоест сега ги импортвам ръчно, което не е чак такъв проблем, но искам да си автоматизирам работата.

Първите 5 задачи изпращат мейл до съответния сателитен блог - това работи.
Последната задача стартира агрегатора в определено време, избра съм всеки ден в 18:00.

След това в единичен фийд задавам следната настройка в cron секцията:
Тоест задавам фийда да се импортне в 18:05.

Не съм сигурен дали така трябва да се зададе! По този начин зададено не се импортва фийда!

Моля да ме ориентирате къде какво се задава. Тоест искам всеки един фийд да мога да го контролирам и да му укажа точно по кое време (в кой ден и в кой час) да импортва.
Go to the top of the page

+Quote Post
Web Design Seo
post Apr 11 2011, 04:15 PM
Post #2

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Андрей, помисли логично. Реда би трябвало да е следния:

1. Да кажем импортираш някакъв фийд - пращаш го до някакъв емайл.
2. 2-3 минути след това (за да си сигурен че са стигнали писмата) го вкарваш от емайла в блога.
3. За всеки случай (ако някое писмо случайно не е изтрито) триеш отново пощенската кутия 2-3 минути след вкалването на съдържанието й в блога.
4. Пингваш до гоогле rss емисията от блога

Къде според мен бъркаш: Задай на крона в Cpanel да минава на всеки 2-3 или 5 минути и да стартира корн файла на агрегатора. След това в настройките на всяка емисия (в админа на джумла) задаваш кога да се стартира.

Например Ако зададеш на крона в Cpanel да минава на всеки 5 минути и след това настроиш 3 rss емисии (това са стойностите за админа на джумлата):
- първата за всеки ден в 0 часа и 4 минути.
- втората за всеки час в и 25 минути.
- третата за всеки шести час в и 56 минути.

Те ще минат и реално ще се изпратят до емайл кутията в:
- първата в 0 часа и 5 минути.
- втората на всеки час в и 30 минути.
- третата на всеки седми час в 0 минути.

P.S. Този код:
Код
05 18 * * *

няма да работи. Там нули не трябва да има! Трябва да е:

Код
5 18 * * *

Съответната стойност за крона лесно можеш да я провериш дали е валидна като я пейстнеш в cpanel. Ако камандата за крона не е правилно написана, той веднага ще ти изведе съобщение.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post
w1ck3dgam3
post Apr 14 2011, 06:53 AM
Post #3

Newbie
*

Group: Advanced Member
Member No.: 385

Благодаря много за съвета. Всичко вече работи нормално. Само едно не разбрах - да речем в C Panel съм задал на всеки 5 минути да се стартира cron файла на агрегатора. Съответно имам фийд, който желая да извърши импорт на всеки 6 часа. Тоест не съм задал определен час, а на всеки 6 часа:

CODE
* */6 * * *

Това броене за тези 6 часа от кога започва да се извършва? Може би от когато минат 5-те минути, които за зададени в C Panel-а, нали? Ако когато изминат още 5 мин какво става? Ще се импорне ли фийда още един път, или ще изчака да минат 5 часа и 55 мин?

И още един въпрос имам: Настройките на cron в C Panel-а на моя хостинг товара ли много системата на провайдерите ако е зададен на всеки 5 мин? Става въпрос за споделен хостинг - Хост България.

Това е за сега от мен, ако имам още въпроси или впечатления или идеи пак ще питам.

+Quote Post
Web Design Seo
post Apr 14 2011, 07:04 AM
Post #4

Web Design Seo

Цитат(w1ck3dgam3 @ Apr 14 2011, 09:53 AM) *
Това броене за тези 6 часа от кога започва да се извършва? Може би от когато минат 5-те минути, които за зададени в C Panel-а, нали? Ако когато изминат още 5 мин какво става? Ще се импорне ли фийда още един път, или ще изчака да минат 5 часа и 55 мин?

Мисля че в този случай ще чака точно 6 часа от момента в който е минал за последен път. Тоест ако го импортираш ръчно в 01 часа, след това ще мине в 07 часа.

Цитат
И още един въпрос имам: Настройките на cron в C Panel-а на моя хостинг товара ли много системата на провайдерите ако е зададен на всеки 5 мин? Става въпрос за споделен хостинг - Хост България.

Не, не товари. Познавам се лично със собствениците на Хост България и съм ги питал дали това е проблем. Имам акаунт споделен хостинг при тях в който има над 40 крона въведени. Някои от тях се извикват на 3 или на 5 минути. На техните сървъри е активен curl и това ми е много удобно, активирам кроновете директно през урл адрес по този начин:

Код
curl -sS "http://youraggregator.com/administrator/components/com_wp_aggregator/cron.wp_aggregator.php" >> /dev/null

При СуперХостинг curl не работи и там се налага да се използва другия начин за кроновете - със създаване на Php файл.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post
Web Design Seo
post Apr 22 2013, 12:21 PM
Post #5

Web Design Seo

В последната версия на агрегатора вече не е необходимо да се ползва изпращане на съдържанието по емайл и да се настройват сложни кронове за да се импортира съдържанието в съответния блог.

Wordpress Aggregator Ultimate вече работи с xml-rpc. Директно след изпращането на съдържанието, веднага след импорта, съдържанието се публикува в блога. xml-rpc функцията засега работи само с Wordpress блогове.

Повече за последните промени в seo тула.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Collapse

> Similar Topics

Topic Replies Topic Starter Views Last Action
No New Posts Aggregator Showing Webdesign Link
2 smok3r 17,976 14th August 2014 - 08:23 PM
Last post by: smok3r
No new Pinned: Aggregator For Wordpress+scraper+article Spinner
Wordpress Aggregator Platinum new version
7 Web Design Seo 24,920 21st May 2014 - 05:43 AM
Last post by: Web Design Seo
No new Aggregator Cron Do Not Import Feed