Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Goldenpages.bg и Btv.bg влязоха в спам филтъра, как не се популяризира събитие и как не се популяризира сайт
Web Design Seo
post Oct 12 2011, 02:39 PM
Post #1

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Днес вкарах goldenpages.bg в в спам филтрите на нашите емайл акаунти. Причината е че започнаха да пускат масов спам за уеб ит.

Мили мои goldenpages: Разберете че не се интересувам от вебит и няма да ходя на него! (също както и миналата година)

Докато не си промените тактиките писмата от вашия сайт ще отиват в нищото. Спамът е нещо което мразя страшно много и затова за всички които прочетат тази тема ще пусна това кратко ръководство (How to make spam filter - working and tested)

Как се прави спам филтър така че със сигурност да не получите нищо повече от домейна който ви го изпраща:

1. Отворете Cpanel. Например:
Код
www.моясайт.com/cpanel/

или на други хостинг компании адреса е:
Код
www.моясайт.com/cp/

или
Код
www.моясайт.com:2083

2. Отворете страница Филтриране на ниво акаунт на Cpanel. Урл адреса е:
Код
www.моясайт.com/cpanel/frontend/x3/mail/filters/userfilters.html

3. Кликнете на бутона "Създай нов филтър"

4. В правила въведете: Произволен хедър, в следващото поле: съдържа
а отдолу домейна - в моя случай: goldenpages.bg. Скрийншот от настройките има отдолу.

5. Кликнете на Активирай. Готово. Вече няма да получавате Spam от този домейн - в случая аз няма да получавам повече никакви емайли от goldenpages.bg.

Така всеки емайл в кода на който се съдържа "goldenpages.bg" няма да бъде доставен, тоест не просто ще влезе в папката "Спам", а изобщо няма да го получите.

Важно: когато избирате кой домейн да вкарате в спам филтъра, да гледате в кода на емайла! Тоест десен клик на мишката върху писмото в емайл клиента и трябва да видите пълния хедър на писмото

По същия начин имаме вкарани в спам филтрите над 100 български домейна и над 1000 чуждестранни, така че ако случайно ни пишете и получите съобщение за грешка, причината е че вече сме получили спам от вас и не желаем да получим втори път - сървъра просто е изтрил писмото без да ми го изпрати.

P.S. Възможно е някой спам филтър да ви е хванал и ако просто използвате в писмото забранени думички като лотария, секс, и други подобни.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.
Go to the top of the page

+Quote Post
Web Design Seo
post Nov 25 2011, 07:23 AM
Post #2

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

За отбелязване е че днес и BTV започнаха да разпращат спам.

Спама се представя че се изпраща от адрес: webdesign@btv.bg. В писмото се твърди че получавам това писмо защото съм се регистрирал във форума им. Да, но аз никога не съм се регистрирал в никакъв техен форум! А и във форумите в които се регистрирам никога не маркирам "изпращайте ми новини" = "Изпращайте ми спам".

За да ги блокирате, въведете в Цпанел следния филтър:

1. В Правила - Произволен хедър, в поле: "съдържа" въведете стойност: emailnews.eu
2. В Правила - Произволен хедър, в поле: "съдържа" въведете стойност: btv.bg

Има някаква много невероятна минимална възможност някой супер спамер да прави безплатно такава емайл маркетинг кампания за БТВ и да разпраща тези писма без тяхно знание и без те да са го искали. В този случай ще ги помоля да вземат необходимите мерки за да го спрат.

А до тогава писмата в които дори само се споменава думата btv просто ще отиват в моето кошче без да се запозная с тях и без да разбера колко са ми пратили и какви точно.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th August 2019 - 11:55 AM
Clicky Web Analytics