Welcome Guest ( Log In | Register )

Forum Rules Поддръжка за безплатните добавки

Reply to this topicStart new topic
> Агрегатора + афилиейт програма
rUMENcho
post Sep 19 2011, 09:27 AM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 820

Здравейте,

ползвам афилиейт програмата на един сайт и съответно мога да си използвам афилиейт номера и през rss фийдовете. Свалих вашия Joomla Aggregator и реших да тествам. Работи отлично, само че липсва афилиейт номера ми към линковете сочещи към източника. В rss линка съм го въвел, но в статиите не излиза smile.gif . Мога след това да влезна и да редактирам линка вътре в статията и да го добавя ръчно, но това ще трябва да го правя за всяка една статия, но става играчка smile.gif

Някаква идея?
Go to the top of the page

+Quote Post
Web Design Seo
post Sep 19 2011, 12:06 PM
Post #2

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Ако го има във фийда или в html-а няма опция агрегатора да го чисти. Друг е въпроса че тоя тип линкове ги крият, отварят се през редиректи или с джаваскрипт.

С коя версия сте?

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post
rUMENcho
post Sep 19 2011, 01:54 PM
Post #3

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 820

С тази - http://3dwebdesign.org/en/view-document-de...aggregator.html .

Има го във фийда, той е следния
Код
http://www.site.com/rss/?affid=1234&city=sofia
(примерно). Възможен е и следния вариант на фийда -
Код
http://www.site.com/rss/sofia&affid=1234
(пак примерно). Публикуват се статиите от rss фийд-а, но в линка към източника липсва "affid=1234" наставката smile.gif

Един въпрос: възможно ли е да бъде изключена "защитата" която предпазва от дублиране на съдържанието. Защо ми е необходимо това? Понеже една новина може да бъде в няколко категории, а аз за всяка различна категория ползвам различен rss фийд и съответно, когато новина публикувана в категории София, Пловдив, Бургас и Шумен бъде "взета" от rss фийд-а на канала за София, тя не може да бъде публикувана и в другите категории за които се отнася, понеже агрегатора я засича като повтаряща се.

И един съвет. Добре е, могат да се добавят множество rss канали (т.е. има функцията за категории), но би било добре ако и в менютата има опция за създаване на различно меню за всеки различен rss канал. Примерно: добавям си rss канал на dariknews.bg и на blitz.bg, но новините от двата канала ще се публикуват смесено. Би било готино да мога да си създам меню и там да пише "Новини от Дарикнюз" - което да ми отваря само rss канала на дарикнюз и друго меню "Новини от Блиц", което да ми отваря rss канала на новините от блиц. Иначе така макар и от различни източници информацията се трупа на едно място (на една страница) и не е много категоризирано.

Благодаря ви smile.gif

+Quote Post
Web Design Seo
post Sep 19 2011, 02:04 PM
Post #4

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Тази версия (Pro) е отживелица. Разработката на тази версия е спряна от почти две години. Нямаме намерение да правим каквито и да било подобрения повече по нея. Това за категориите може да се направи и сега с нея - задаваш на фийда да се поства в категория създадена специално за целта.

Смесени менюта на две категории може да се правят в джумла само с допълнителни функционалности, не и със стандартната джумла.

Линковете от афилиейта вероятно не са включени във html-а както вече казах и в предния ми пост. Разгледайте сорса на фийда като html и ще се убедите.

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th July 2018 - 11:46 AM
Clicky Web Analytics