Welcome Guest ( Log In | Register )

Forum Rules SEO оптимизация форум

Reply to this topicStart new topic
> Aggregators And Seos, За агрегаторите и Seo-тата, въпроси и разсъждения
Web Design Seo
post Apr 16 2011, 04:29 PM
Post #1

Web Design Seo

Group: Root Admin
From: Sofia
Member No.: 1

Цитат(d1va @ Apr 16 2011, 04:12 PM) *
Би ли ми казал също така колко страници е нормално да се индексират в нов домейн на месец, за да изглежда естествено пред Г.,
мисля че там ми е грешката, тъй като май се уливам, за 3-4 месеца вкарвам в индекса 1 500 000 - 2 000 000 страници.
Предстои ми пускането на нови сайтове в още държави и не искам да допускам предишни грешки smile.gif

Как един агрегатор да изглежда естествено пред google?

Няма точни правила, по-скоро съвкупност. Много е дълго за да го обяснявам подробно тук.
Тук: https://3dwebdesign.org/линк-seo има доста насоки в частта "Няколко правила за линк билдинг от мен".

Тъй като повечето колеги в България нямат опит с линкване в такива количества всички четат, после ги виждам че си променят тактиката по сателитките според някои от моите съвети, но най ме дразни че ако попиташ 10 човека от тях 9 ще кажат лицемерно: "НЕ, ние това го знаехме... е как.... практикувам го от най-малко двадесет години .... в никакъв случай не сме го научили от теб или от друг колега от България..." smile.gif

Точно заради тях и не искам да го описвам в едно кратко ръководство, нека се потрудят повече и да почетат, има описана информация за почти всеки случай.

Този момент доста добре съм го описал в статията SEO Ръководство за напреднали. Мен не ме е срам и винаги мога да кажа кое откъде съм го научил но някои от тях просто треперят и им се иска някой да каже за тях "Тоя е най-добрия оптимизатор", а това не може да стане никога - тяхното класиране са крепи на платени линкове, а моето е безплатно - базирано на знания и на употребата на инструменти които са разработени от фирмата ми по моя идея.

Както пише в същата статия половината от тях започнаха със сео сериозно през 2009 чак след сео конференция 2009, а аз още преди seo конференция 2009 вече имах 30 сайта класирани в топ 10 за думи като "дрехи", "злато", "подаръци", "картини", "бельо", "такси" а също и супер трудната "дизайн" smile.gif

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.
Go to the top of the page

+Quote Post
w1ck3dgam3
post Apr 16 2011, 06:25 PM
Post #2

Newbie
*

Group: Advanced Member
Member No.: 385

Поздравления за статията, изкефих се като чета написаното от теб biggrin.gif

Надявам се, че нямаш нищо против да коментирам написаното от теб, тъй като виждам, че основно ти сам си пишеш статиите.

Всеки се е учил от някой - няма как. Това не е стандартен занаят, който да научиш в училище или университет. Лично аз също съм започнал да се уча от Огнян (нещо ми е сърдит напоследък, не знам защо), Васко (с който се запознах лично), също и от теб!

Важното е да се правят експерименти и да не ти пука, само така ще разбереш кое работи и кое не. Днес цял ден "копая" едни RRS-и laugh.gif

Ако ми позволиш скоро мога да пусна пост във форума ти с моите настройки на аграгатора, да видим дали ще ги харесаш, може пък на някой да са полезни.

P.S. Ако си сложа линкче като подпис ще ми се разсърдиш ли? rolleyes.gif

+Quote Post
d1va
post Apr 16 2011, 08:06 PM
Post #3

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 142

Няма какво да им се дразниш, това е излишно хабене на нерви, нека се наричат "най добрите сео оптимизатори", в крайна сметка е важен е финансовия резултат поне за мен е така.
Прочетох за добавянето на съдържание в нови домейни - 10-20 новини, страшно малко ми се вижда. Например ако пуснеш нов сайт, може да го захранваш със съдържение, чрез реклама. Един от първите ми сайтове, които съм пускал го правех точно така - резултата беше далеч над 10-20 новини на ден. Г. не отчита ли и тази възможност за пълнене със съдържание? Вече съм далеч от мисълта за 2000 новини, но все пак 10-20..., поне да беше написал 50-60 smile.gif.

Изхождайки от твоя опит, например след 1 година с колко новини на ден може да се захранва сайта.
Прочетох също, че е добра идея да се взима стар домейн, аз това го знам, но ако тематиката е била друга няма ли да го считат като все едно е нов домейн?
Имам един домейн на над 10 години, но на практика не ми изкарва кой знае какви пари, ако го пусна в друга тематика може ли да го зхранвам с агрегатора с повече новини, например 400-500 ?

Сори за многото въпроси, но в webmastera ако задам тези въпроси най много да получа подигравки от тамошните както ти казваш "най-добри". Веднъж пуснах там една тема, която според техните правила е black hat, много се издразних от отговорите и реших да се не се занимавам с този форум.

This post has been edited by d1va: Apr 16 2011, 08:14 PM

+Quote Post
Web Design Seo
post Apr 17 2011, 09:57 AM
Post #4

Web Design Seo

Аз не се нервирам, даже обратното - смешно ми е. Ето една случка, тя е по-фрапираща и ми бе разказана от клиент.

"Най-добрия оптимизатор в България" е казвал на същия човек който му е бил клиент че:
- Той е "Най-добрия seo в България"
- почти всички други предлагащи такива услуги вБългария са измамници и едва ли не само той не е smile.gif
- че той е най-добрия специалист в България и за доказателство му отворил гоогле, пуснал един сърч и казал "ето, виж къде съм класиран в Гоогле" за думата seo.

Човека гледа че сайта му е класиран високо и си вика "вярно бе", но не знае че нашия "оптимизатор" е там просто защото си плаща едни солидни суми на месец за платени линкове.

Това за мен си е наглост защото въпросния оптимизатор няма повече от 10-15 сайта в портфолиото си които някога да е класирал в Google за трудни кючови думи!

Бройка от под 100-120 високочестотни ключови думи в портфолиото на "seo оптимизатор" за мен е смешна. Такива бройки не са достатъчни да добиеш голям опит и да се наречеш експерт!

Следващ етап: човека му станал клиент, ок. Наистина му класирали сайта, но само за тоя израз който бил договорен. Сайта не излизал на добра позиция при никакви други търсения, нито за синонимите на търсенето, нито дори за думата в множествено число. В резултат - посещаемостта му се вдигнала с някакви смешни 10-15% за лудите над 1500 лева дето бил платил.

Прегледах сайта на клиента за да видя за какво става въпрос: Нямате си на идея за каква боза говорим! Сайта няма дори елементарно OnPage seo, в гоогле излизат класирани абсолютно произволни страници и това се дължи само на факта че към топ левъл домейна, към заглавната му страница сочат доста линкове от безплатните ползвани от всички в България сайтове.

И какво му е "най-доброто" на тоя "колега" аз поне не разбрах, като за пример само за последните 4-5 месеца аз съм изкарал:

- сайт в топ 5 на Google за ключова дума "витамин"
- сайт в топ 3 на Google за ключова дума "витамини"
- сайт в топ 3 на Google за ключова дума "болница"
- сайт в топ 3 на Google за ключова дума "мебел"
- сайт в топ 3 на Google за ключова дума "кухненски мебели"
- на ПЪРВО място в Google за ключова дума "кухненска мебел"
- сайт в топ 5 на Google за ключова дума "ламинат"
- сайт в топ 5 на Google за ключова дума "ламиниран паркет"

- сайт в топ 5 на Google за ключова дума "фотоепилация"
- сайт на ПЪРВО място в Google за ключова дума "кавитация"
- сайт в топ 5 на Google за ключова дума "лазерна епилация"
- сайт в топ 5 на Google за ключова дума "видеозаснемане" и "видео заснемане"
- сайт в топ 10 на Google за ключови изрази "регистрация на фирма", но не като оня колега за една ключова дума а и за "регистрация на фирми" и за абсолютно всички техни производни.
- сайт в топ 5 на Google за ключова дума "автогуми"

- сайт в топ 5 на Google за ключова дума "дипломна работа" и "дипломни работи"
- и отделно класирах друг сайт отделен от този на горния ред в топ 5 на Google за ключова дума "казуси" и "дипломни работи" и същия сайт в топ 10 на Google за "дипломна работа"

Излиза че аз за няколко месеца класирам толкова сайтове в Google, колкото "Най-добрия оптимизатор в България" за цялата си "творческа кариера" smile.gif

--------------------
Правила на форума | Forum Rules | How to receive support. 3D Web Design: Уеб дизайн, Seo оптимизация, Web Site Extensions, Oscommerce Addons, Wordpress plugins and Joomla Extensions. Изработка на уеб сайтове и оптимизация на сайт за търсачки и Seo услуги.

+Quote Post
Web Design Seo
post Apr 17 2011, 10:24 AM
Post #5

Web Design Seo

Цитат(w1ck3dgam3 @ Apr 16 2011, 09:25 PM) *
Ако ми позволиш скоро мога да пусна пост във форума ти с моите настройки на аграгатора, да видим дали ще ги харесаш, може пък на някой да са полезни.

P.S. Ако си сложа подпис ще ми се разсърдиш ли? rolleyes.gif

Пускай като пост, в подпис няма да можеш да пуснеш нищо. За да спра спамерите забраних подписите отдавна, сега за да ги пусна отново трябва първо да направим функционалност която да забранява подписа за нови потребители автоматично, а не остава време.

Всъщност има си тема за целта, най-добре пускай там без значение че блога не е направен с този инсталл.

--------------------

+Quote Post
Web Design Seo
post Apr 17 2011, 03:29 PM
Post #6

Web Design Seo

Цитат(d1va @ Apr 16 2011, 11:06 PM) *
Изхождайки от твоя опит, например след 1 година с колко новини на ден може да се захранва сайта. Прочетох също, че е добра идея да се взима стар домейн, аз това го знам, но ако тематиката е била друга няма ли да го считат като все едно е нов домейн? Имам един домейн на над 10 години, но на практика не ми изкарва кой знае какви пари, ако го пусна в друга тематика може ли да го зхранвам с агрегатора с повече новини, например 400-500 ?

Ако домейна ти е стар можеш да го пълниш с много съдържание, не е проблем. Гоогле по-скоро гледа дали сайта има тръст, дали към него сочат линкове от авторитетни сайтове и дали някои от новините се появяват тук-там като в социалки и блогове например. Идеята е че няма смисъл да се прекалява със съдържанието, много по-добре е да си умерен и да пускаш по-малко съдържание, но и да пускаш линкове към него.

Една част от въпросите ги изнасям отново в нова тема тук: За линкването от автоматични сайтове и от агрегатори.

Цитат
Сори за многото въпроси, но в webmastera ако задам тези въпроси най много да получа подигравки от тамошните както ти казваш "най-добри". Веднъж пуснах там една тема, която според техните правила е black hat, много се издразних от отговорите и реших да се не се занимавам с този форум.

Е защо, няма по-добър форум от webmasterbg за такива теми. Тези хора за които говоря в тази тема, почти не се "изявяват" в webmasterbg, там ги е срам да се правят на много отворени защото ще им се смеят smile.gif Имат профили там, но пишат рядко и гледат да не ръсят много мозък, а само четат и се учат.

Проблема е че в webmasterbg старите кримки малко недоверчиво гледат на новорегистриралите се и отначало трябва да внимаваш какво говориш, да гледаш да не пускаш линкове и така нататък. Модераторите (Гената и Бикс) също са ултра строги smile.gif

--------------------

+Quote Post
d1va
post Apr 18 2011, 11:49 AM
Post #7

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 142

QUOTE (Web Design Seo @ Apr 17 2011, 06:29 PM) *
Идеята е че няма смисъл да се прекалява със съдържанието, много по-добре е да си умерен и да пускаш по-малко съдържание, но и да пускаш линкове към него.

Ок, както казваш ти това звучи доста логично. Имам едно питане за това, преди да се пусне сайта - с какво количество съдържание е добре да бъде, в смисъл такъв, може ли да се пусне агрeгатора да напълни съдържанието с десетина хиляди новини и чак след това да се вкара в индекса на Г., като след това почнат умерено да се добавят, или и това ще му изглежда неестествено?

+Quote Post
Web Design Seo
post Apr 18 2011, 12:23 PM
Post #8

Web Design Seo

Няма нищо неестествено да се появи някакъв сайт за който гоогле не знае и в един момент ти изпращаш сайтмапа и той започва да го индексира. Но чак с хиляди новини...

Ако вече ще има в него 200-500-1000 новини, то те е добре да са разхвърляни по дати, тоест да не са влезли в сайта всичко за 5 минути например. Гоогле това как ти си ги вкарал няма как да го разбере, но в сайтмапа нали знаеш че има поле дата - та това поле е добре да е равномерно попълвано, а не във всеки пост там да има един и същ дата, час, минута и секунда smile.gif

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Collapse

> Similar Topics

Topic Replies Topic Starter Views Last Action
No new Pinned: Seo Links за Wordpress, плъгин за Seo оптимизация за Wp
плъгин за автоматично линкване за уърдпрес
8 Web Design Seo 20,880 15th June 2019 - 08:27 AM
Last post by: toniintro
No new Pinned: Seo Links Pro For Joomla
guide, description and functions of Seo Links Pro
38 Web Design Seo 65,192 8th April 2019 - 10:22 AM
Last post by: Web Design Seo
No New Posts Pinned: Seo конференция 2015
3 Web Design Seo 18,556 23rd May 2017 - 07:45 AM
No New Posts Seo Links Pro Now Work With Virtuemart, Sobi2 And Zoo
Seo Links Pro in Virtuemart, Sobi2 and Zoo
1 Web Design Seo 16,189 16th August 2016 - 03:25 PM
No new Pinned: Seo Links Pro за Джумла
нова професионална версия на сео линкс за Joomla!
31 Web Design Seo 43,914 2nd April 2016 - 07:45 PM
Last post by: servlet
No New Posts Pinned: Seo пакети за бизнес клиенти: Google работи за Вас
SEO пакети за абонамент на големи клиенти
0 Web Design Seo 10,855 4th January 2016 - 08:33 AM
No New Posts Pinned: Android Tv Box
Андроид ТВ бокс устройства, какво е това
0 Web Design Seo 16,076 21st December 2015 - 09:52 AM
No New Posts Seo Conference 2015, Bulgaria
2 Web Design Seo 16,679 3rd September 2015 - 01:21 PM